Sukcesy dziewczynek w turniejach halowych - Aktualności - LPFA POLSKA
2018-01-09 | 2018-01-09 12:18:54 | Wejść: 489

Sukcesy dziewczynek w turniejach halowych

W ubiegłą niedzielę na hali UAM odbył się halowy turniej piłki nożnej "W drodze do Ligi Mistrzyń". W silnie obsadzonym turnieju drugie miejsce zajęły Dziewczynki Lecha, prowadzone przez trener Alicję Zając.

Drużyny rywalizowały w trzech grupach po cztery zespoły, skąd po dwa najlepsze zespoły i dwa z trzecich miejsc awansowały do fazy pucharowej. Wśród nich znajdowały się dobrze dysponowane w turnieju podopieczne Alicji Zając. Po dotarciu do finału musiały jednak uznać wyższość zawodniczek Uniwersytetu Futbolu, które pokonały młode piłkarki Lecha po rzutach karnych. Oprócz sukcesu zespołowego nagrodzono również Maję Kuleczkę, która została najlepszą strzelczynią zawodów.

Turniej "W drodze do Ligi Mistrzyń", pod patronetem europoseł Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz pozwolił młodym zawodniczkom na spotkanie zaproszonych gwiazd kobiecej piłki, wśród których znalazły się m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), jej klubowa koleżanka Agata Tarczyńska oraz najlepsza strzelczyni polskiej Ekstraligi - Ewelina Kamczyk.

Dzień wcześniej dziewczynki z roczników 2007 i młodszych rywalizowały w turnieju zorganizowanym przez Medyka Konin. Dwie drużyny prowadzone przez trener Alicję Zając i Natalię Powchowicz zajęły kolejno pierwsze i czwarte miejsce. Gratulujemy!

Fot: RaJu photography